לוח אירועים

טקסי לידה

birth rituals

ברכת הדרך לחיים החדשים

"בני הם אשר נתן לי אלהים בזה ויאמר קחם נא אלי ואברכם" (בראשית מח', ט')

מזל טוב! למשפחתכם נוספה (או עומדת להתווסף) נשמה חדשה, תינוק או תינוקת מקסימים. אתם רוצים לציין את האירוע. זהו בהחלט אירוע שראוי לחגוג אותו בדרך יהודית המתאימה לכם. דרך לבטא את התודה והברכה שאתם מרגישים. לצד הטקסים המסורתיים – ברית המילה ופדיון הבן, פיתחה היהדות טקסים מיוחדים של נתינת שם וברכה לנשמה החדשה. ביחד נברך את הנולד/ת, את ההורים, את המשפחה ואת הקהילה.
רבני קהילת רענן ישמחו ללוות אתכם בבניית טקס שיכלול מרכיבים מהעולם היהודי ומהתרבות הישראלית, כדי שתוכלו לחגוג את שמחתכם באופן משמעותי ומכובד.

 

ברית מילה – המשך מסורת האבות

בטקסי הברית בבית שמואלי ניתן לשלב לצד הטקס עצמו המבצע על ידי מוהל לפי בחירתכם, גם ברכות של בני ובנות המשפחה, דבר תורה של הרב או הרבה המנחים את הטקס, קטעי שירה ופיוט ועוד – כיד דמיונכם ומידת היצירתיות שתביאו עמכם.

 

פדיון הבן – ביטוי של תודה

זאת דרך להביע תודה על מתנת האלוהים שהעניק אל חיק משפחתכם. המנהג המקורי היה לשלם לכהן חמש מטבעות כסף. בימינו ההורים תורמים סכום כסף לצדקה. בבית שמואלי ניתן לתאם מועד לקבלת פנים ופגישה עם רב שילווה אתכם בתהליך.

 

שמחת הבת / זבד הבת / ברית הבת

על אף שאין במסורת טקס קבוע לכבוד לידה של בת, בשנים האחרונות הולכים ומתגבשים טקסים כאלה. בבית שמואלי ניתן לערוך טקס לכבוד לידת הבת ולהכניס לתוכו את האלמנטים שמופיעים גם בברית: נתינת השם, הברית בין העם לאלוהים, ברכות שונות לילדה ולהוריה ועוד.

 

ברכת הגומל

ברכת הגומל היא ברכה שאומרים בזמן קריאת התורה. מברכים בה אדם שניצל מסכנה, נרפא ממחלה או חזר מדרך ארוכה. מכיוון שלידה כרוכה בסכנה, האימא, או ההורים, מוזמנים לעלות לתורה בשבת שלאחר הלידה או בסמוך לכך אחר כך, ולומר ברכת הגומל.