לוח אירועים

קהילת רענן

קהילת רענן הינה הגרעין הקהילתי המייסד את הקהילה הרפורמית בעיר רעננה, דרכה נבנים חיי קהילה מלאי עושר תרבותי וחברתי, ברוח של יהדות ישראלית חופשית ושוויונית ומלאת חוויות מעשירות ועוצמתיות.

למי נועדה הקהילה?

הקהילה נועדה לכולם ושעריה פתוחים בכל עת: לנשים ולגברים, לצעירים ולמבוגרים, ליחידים ולבעלי משפחה.

מהי ליבת הפעילות?

חיי הקהילה מתגבשים סביב מפגשי תפילה; סביב חגים ומועדים; סביב אירועי מעגל החיים וסביב לימוד ופעילות של "תיקון עולם" (התגייסות למען הקהילה הנזקקת).

מדוע 'קהילה' ולא 'בית כנסת'?

ביתנו הוא בית קהילתי וחברתי. מטרתנו היא להתקרב האחד אל השני ולהעמיק את הזיקה המשותפת שלנו לתרבות היהודית המשתנה והמתפתחת בחברה הישראלית. אנו עושים זאת באמצעות מגע עם היסודות הרוחניים העמוקים שיש בתפילה, בלימוד ובמחויבות הדדית בינינו.

לאיזה זרם אנחנו שייכים?

קהילת רענן משתייכים לתנועה הרפורמית הישראלית (יהדות מתקדמת). במסגרת זו כבכל עיר ואיזור, פועלת הקהילה כיחידה אוטונומית המאפשרת לחבריה ליצור את חייהם בדרכם המיוחדת, המשלבת הזדהות עם תפישת עולמה של התנועה. על כן, חיי הקהילה שלנו משקפים בדרכנו שלנו יהדות חופשית ושוויונית, יהדות היונקת את עצמתה הן ממורשת העבר והן מחוויות חיי ההווה והרוח בימינו.

האם יש לנו קשר עם קהילות אחרות הדומות לנו?

בוודאי – אנחנו מקיימים קשרי שיח עם קהילות התנועה עם קהילות אחרות הדומות לנו. מדי פעם בפעם קהילות אחדות משתפות פעולה ונפגשות לערב תרבותי משותף כגון: סדר ט"ו בשבט, לימוד בחג השבועות, תפילת שחרית של חג, טיולים ועוד.

האם פעילותנו מתקיימת רק ברעננה?

פעילות הקהילה מתקיימת בבית שמואלי, משכננו הקבוע ברעננה. עם זאת הקהילה מפעילה פעילות חינוכית במרחב העירוני השוקק של רעננה וסביבתה ובערים הרצלייה וכפר סבא. אנחנו שמחים לתרום מניסיוננו לכל מסגרת המשלבת במפגשיה התרבותיים או החינוכיים את ערכיה של היהדות החופשית והמתחדשת.

האם יש לנו קשרים עם קהילות בחו'ל?

קשרינו עם קהילות מחו"ל רבים וענפים. אנחנו נהנים מביקורי משלחות של חברי קהילה הבאים לתור את הארץ ולחוות איתנו חוויה של תפילה ישראלית ומפגש קהילתי אישי, חם ומחבק. בכל שנה מגיעות אלינו קבוצות של מבוגרים, של משפחות ושל בני נוער. לכל קבוצה אנחנו מתכננים אירוח מתאים, במסגרת מפגש קהילתי או בבתינו הפרטיים. קשרים אלה מחזקים מאד את ההיכרות המשותפת חוצת הגבולות ואת אמונתנו בחשיבותה של התמיכה הדדית של כולנו אלה באלה, בהתאם לאמונה ש"כל ישראל ערבים זה בזה".