לוח אירועים

תמיכה ותרומות

תודתנו העמוקה נתונה לתורמים ההולכים עמנו יד ביד לאורך שנים ומסייעים לנו לקיים את פעילותנו השוטפת:

  • להנרי וסוזן שמואלי ולקרן משפחת שמואלי, ארה"ב
  • לפדרציית מטרו ווסט , ניו ג'רזי
  • לתורמים האנונימיים מישראל
  • לרבנים וחברי קהילות מרחבי ארה"ב
  • לחברי קהילה וידידים מהארץ

 

פעילותו של בית שמואלי (למעט מערכת גני הילדים) מתאפשרת הודות לשני מקורות עיקריים – דמי חברות שנתיים ותרומות מהארץ ומחו"ל. החברים והתורמים שותפים לחזון של בית שמואלי – ליצור ולקיים בחברה הישראלית נוכחות של יהדות חופשית, שוויונית וישראלית.

 

מדוע חשוב לתרום?

תרומתכם היא הצהרת של תמיכה בחברה ישראלית פלורליסטית המאפשרת לכל אדם בכלל, ולכל יהודי בפרט, לקיים אורח חיים תרבותי ו / או דתי בקהילה על פי תפישת עולמו.

בית שמואלי וקהילת רענן מייצגים אחת הדרכים הרבות לקיים קהילה יהודית שסולם ערכיה והפתיחות שבה מדברים אל ישראלים רבים המחפשים מסגרת של פעילות ושייכות להם ולבני משפחותיהם.

ממשלת ישראל תומכת בגופים המוגדרים על ידי המדינה כדתיים (אורתודוכסיים) אך איננה מסייעת לקהילות שאינן עונות להגדרותיה.

הקהילה היהודית בתפוצות מתמודדת עם סוגיות מורכבות של תמיכה בפעילות חינוכית, תרבותית ודתית של עצמה על מנת לשמור על קיום העם היושב מחוץ למדינת ישראל.

החברה הישראלית תכריע את גורלן של קהילות כמו קהילת רענן וקהילות נוספות רבות, היוצרות ומציעות מגוון של דרכים בהן ניזונה ומתפתחת זהות יהודית העולה בקנה אחד עם עקרונות של חברה ליברלית ודמוקראטית.

עתידו של העם במדינתו תלוי לדעתנו בהתוותה של זהות יהודית עכשווית, משמעותית וחזקה.

מאז קדמת דנה, נהוג היה בעם ישראל לראות בציבור מקור תמיכה עיקרי בפעילותן הדתית, תרבותית והחברתית של קהילותיו. כל קהילה נתמכה על ידי חבריה וידידיה. לדעתנו מצב זה הוא שצריך להמשיך ללא מעורבות המדינה.

 

מתי נהוג לתרום?

בכל עת ניתן לתרום לקהילה.

על פי מנהגים שנוצרו במהלך שנים ארוכות, נהוג ליצור קשר בין אירועי מעגל החיים לבין מתן תרומה, בין אם בשעות שמחה ובין בשעות אבלות וחולי.

יש הנוהגים לתרום לאחר שזכו לכבוד כלשהו בשעה התפילה (כגון עלייה לתורה). איננו נוהגים בדרך זאת בפומבי ואין לערב ענייני כספים בזירה הרוחנית. עם זאת, גם ביקור באירוע קהילתי (שעת תפילה, חגיגה וטכס) מהווה הזדמנות להפגנה של אהדה ותמיכה.
איש "כנדבת ליבו".

 

כיצד ניתן לתרום?

הדרך הטובה והנוחה ביותר דרך הקישור

אפשר לרשום המחאה לפקודת קהילת רענן ליהדות מתקדמת

אפשר להתקשר למשרדי הקהילה ולתרום באמצעות כרטיס אשראי